Wiosenna Wampiriada 2024 [relacja]

16 kwietnia br. na parkingu CNTI odbyła się kolejna edycja Wampiriady, którą cyklicznie organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród całej społeczności akademickiej. Swoją krew oddał m.in. Honorowy Dawca Krwi, uczestnik Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku, Pan Aleksander Pawlak.

Wampiriada to organizowana cyklicznie, dwa lub trzy razy w roku największa w Polsce akcja honorowego krwiodawstwa w środowisku akademickim. Organizatorem i motorem napędowym akcji jest Niezależne Zrzeszenie Studentów, współpracując przy projekcie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Celem akcji jest uświadomienie studentów o potrzebie niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Krew jest w wielu przypadkach niezastąpionym lekiem, który podarować może każdy z nas.