Szkolenie pt. "Mistrzowska sztuka biznesplanu" [ruszyły zapisy]

16 maja 2024, w godz. 14:00-17:00 zapraszamy na 107. wydarzenie organizowane przez Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami w ramach "Akademii Biznesu". Partnerem merytorycznym wydarzenia jest TC KOCHAN RAFAŁ (tckochan.pl).

Cel szkolenia:

• Zapoznanie uczestników z podstawowymi elementami biznesplanu.
  • Zrozumienie znaczenia biznesplanu dla sukcesu przedsiębiorstwa.
  • Rozwinięcie umiejętności analizy rynku i planowania strategicznego.
  • Wzmacnianie kompetencji społecznych poprzez pracę zespołową i prezentacje.

Program:

• Wprowadzenie do biznesplanu
    • Co to jest biznesplan i dlaczego jest ważny?
    • Przykłady biznesplanów i kluczowych błędów do uniknięcia.
  • Część 2: Elementy biznesplanu
    • Analiza rynku i konkurencji
    • Strategia marketingowa i sprzedażowa
    • Planowanie operacyjne i finansowe
  • Szkic biznesplanu
  • Q&A

Uczestnicy szkolenia:

• zdobędą wiedzę:
    • z kluczowych komponentów biznesplanu,
    • na temat analizy rynku i identyfikacji grupy docelowej,
    • z umiejętności definiowania misji, wizji i celów przedsiębiorstwa.
  • wzmocnią/nabędą umiejętność:
    • analizy konkurencji i pozycjonowania,
    • planowania strategicznego i operacyjnego,
    • przygotowania prognoz finansowych i oceny ryzyka,
  • kompetencje społeczne:
    • praca zespołowa: umiejętność efektywnego komunikowania się i współpracy w grupie.
    • prezentacja: zdolność skutecznego prezentowania własnych pomysłów i wyników pracy.
    • krytyczne myślenie: zdolność do krytycznej analizy problemów i generowania kreatywnych rozwiązań.

Organizator:

Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Szkolenie poprowadzi:

Rafał Kochan - trener biznesu i przedsiębiorczości, doradca kariery, coach oraz menadżer zarządzający. Praca z ludźmi daje mi wiele satysfakcji. Jest również wyzwaniem, które chętnie podejmuje. W swojej pracy najbardziej ceni możliwość inspirowania innych do realizacji ich celów zawodowych i osobistych. Od wielu lat pracuje, jako trener, doradca i menadżer projektów w sektorze prywatnym, jak również publicznym.
Po godzinach ultramaratończyk górski, triathlionista, traker wysokogórski.

Gdzie odbędzie się wydarzenie?

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI)
Katowice, ul. Bogucicka 5

Liczba miejsc ograniczona, dlatego obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Formularz służy do organizacji spotkania a dane osobowe, które są przez uczestników podawane celem udziału w spotkaniu, będą przetwarzane do tychże celów przez organizatora – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Z odpowiednią klauzulą informacyjną RODO Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach można się zapoznać u administratora, na stronie internetowej administratora oraz w Biuletynie Informacji Publicznej administratora: bip.ue.katowice.pl/klauzule-informacyjne-rodo.html
Niniejsze wydarzenie może być rejestrowane/nagrywane przez Organizatorów. Podczas niniejszego wydarzenia mogą być robione zdjęcia. Ww. nagrania i zdjęcia mogą być następnie publikowane na stronach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i JAS-FBG S.A. w ramach sprawozdania/relacji z wydarzenia. Uczestnicząc w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na publikowanie wizerunku.

UCZESTNICY, GODZĄC SIĘ NA UDZIAŁ W WYDARZENIU, AKCEPTUJĄ JEGO ZASADY.