Szlakiem murali, czyli jak powstają nowe pomysły w sztuce ulotnej [relacja z zajęć]

W dniu 30 października, poniedziałek grupa młodzieży w ramach zajęć z programu edukacyjnego Ekonomia dla Liceum i Technikum (ELiT) wybrała się na spacer po Katowicach w poszukiwaniu murali - jednej z form sztuki ulotnej. Spotkanie rozpoczęli w punkcie informacyjnym - Kato Science Corner

Przewodniczką po szlaku murali, która opowiedziała o historii ich powstania, jak i twórcach była edukatorka regionalna Barbara Kowaczek-Jedrasik.

Uczniowie szkół średnich mieli okazję dowiedzieć się, gdzie zlokalizowane są w centrum miasta murale, a także zostali zainspirowani do tego, aby na bazie pozyskanej wiedzy przygotować własny projekt murala. W wyzwaniu wzięło udział dwoje uczniów: Oliwia Wlaźlak (Technikum nr 13 w Radzionkowie) oraz Denis Makarski (Technikum nr 13 w Radzionkowie), którzy przy wsparciu sztucznej inteligencji zaproponowali własną wizję murala, który przedstawia wizerunek przyszłości Miasta Katowice po wielkim rozwoju naukowym.

Praca autorstwa Oliwi Wlaźlak i Denisa Makarskiego została opublikowana na profilu Kato Science Corner: https://www.facebook.com/photo?fbid=122120976602079712&set=a.122111779016079712

Do wyzwania projektowego dołączył także uczeń Jacek Rduch (Liceum Ogólnokształcące w Jastrzębiu-Zdroju), który odbył spacer w poszukiwaniu murali w swoim mieście i przekazał fotografię muralu znajdującego się przy rondzie Powstań Śląskich w Jastrzębiu-Zdroju.

Wielkie gratulacje dla odważnych twórców i poszukiwaczy murali!

Krótka foto relacja ze spotkania w Katowicach nt. "Sztuka ulotna. Katowicki szlak murali. Spacer, wykład, warsztat":

Zdjęcie projektu murala, autorzy: Oliwia Wlaźlak, Denis Makarski

Zdjęcie muralu znajdującego się przy rondzie Powstań Śląskich w Jastrzębiu-Zdroju (przesłał Jacek Rduch):