Łączenie kont PBN – ORCID – POL-on

W związku z koniecznością przetwarzania zautoryzowanych (tj. potwierdzonych przez właściciela) numerów ORCID w systemach centralnych POL-on i PBN (niezbędnych do procesu ewaluacji), wymagane jest połączenie konta osobistego PBN z kontem w Zintegrowanym Systemie Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on oraz indywidualnym identyfikatorem ORCID (Open Researcher and Contributor ID).

Poniżej znajduje się szczegółowa instrukcja oraz film instruktażowy:

Szczegółowa instrukcja

Film instruktażowy opracowany przez OPI, PBN - Logowanie i integracja z POL-on i ORCID

W skrócie łączenie kont PBN – ORCID – POL-on

Rejestracja indywidualnego konta w systemie Polskiej Bibliografii Naukowej (PBN)

1. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: https://pbn.nauka.gov.pl/auth/login
  2. Należy kliknąć przycisk „Zarejestruj” na stronie logowania do systemu PBN, a następnie wypełnić formularz rejestracyjny.
  3. Aktywacja konta –  należy kliknąć na link aktywacyjny przesłany e-mailem. Zostanie wyświetlony komunikat o możliwości zalogowania się do nowo założonego konta użytkownika.

Połączenie konta w PBN z istniejącym kontem w ORCID.

1. Należy zalogować się na swoje konto użytkownika w systemie PBN.
  2. Po zalogowaniu do konta PBN powinna wyświetlić się strona Twoje konto, a gdyby tak nie było to w prawnym górnym rogu należy kliknąć na swoje imię i nazwisko, a następnie wybrać „Konto użytkownika”.
  3. W zakładce „Twój profil” po prawej stronie ekranu znajduje się sekcja „Integracje zewnętrzne” – tam należy wybrać przycisk „Stwórz lub podłącz ORCID ID”.
  4. Wyświetli się okno logowania systemu ORCID, gdzie należy wprowadzić dane swojego konta w ORCID (email/ORCID iD oraz hasło) i kliknąć „Sign into ORCID".
  5. ORCID został podłączony – od tej chwili ORCID ID jest widoczny w zakładce „Twój profil” w PBN.

UWAGA

Należy zwrócić uwagę aby w ustawieniach konta w ORCID „Visibility settings” zaznaczyć Everyone.

Połączenie konta w PBN ze Zintegrowanym Systemem Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on.

1. Należy zalogować się na swoje konto użytkownika w systemie PBN.
  3. W zakładce „Twój profil” znajduje się sekcja „Podłącz konto do danych z POL-on” – tam należy wybrać przycisk
    + POL-on”.
  4. Wyświetli się okno „Podłącz swój profil POL-on”, gdzie należy wprowadzić swoje dane: numer PESEL (dla obywateli polskich) lub w przypadku cudzoziemców nie posiadających nr PESEL, kod kraju i numeru dokumentu i kliknąć „Podłącz
  5. Profil POL-on został podłączony – od tej chwili jest widoczny Profil Naukowca w zakładce „Twój profil”.